Muzyka rockowa w dawnych czasach i obecnie

Muzyka rockowa przez długi czas od momentu jej powstania w dużej mierze się zmieniła i nieustannie podlega modyfikacjom. Od początku jednak dzieliło się ją na dużo różnych podgatunków, które różniły się pomiędzy sobą mniej albo bardziej. Dziś hasło muzyka rockowa, jest bardzo rozległe i zalicza się do tego gatunku znacznie bardziej różniące się od siebie style muzyczne.

Entuzjaści tradycyjnego rocka, często nadal nie potrafią się pogodzić z faktem, iż nazwa ta jest stosowana przez zespoły, które wydają się nie mieć nic wspólnego z ciężkim brzmieniem. Dziś typowe dla muzyki rockowej gitary są niejednokrotnie zamieniane na elektroniczne brzmienia wytworzone przez komputery, które jednakże mają mnóstwo fanów.

gitara

Źródło: http://www.morguefile.com/

Tego typu właśnie zespołem, który stara się łączyć w sobie mocniejsze brzmienie z nowoczesnymi stylami, jest zapewne Muse. Tenże wywodzący się z Anglii zespół grający od niemalże dwóch dekad, wciąż zaskakuje swych wielbicieli nowymi pomysłami oraz niespotykanymi rozwiązaniami. Wiele osób ceni sobie Muse również za ich jedyne w swym rodzaju występy na żywo, które zachwycają ogromną energią członków zespołu. Spośród sześciu stworzonych do dzisiaj albumów, najpopularniejsze stały się dwa ostatnie. Przyniosły im one nie tylko sławę na całym świecie, ale również mnóstwo nagród i szacunek w branży muzycznej. Przykład Muse perfekcyjnie pokazuje przemiany w muzyce rockowej, która już raczej nieodwracalnie podzieliła się na zespoły hołdujące tradycyjnym brzmieniom oraz te poszukujące nowych pomysłów.

Wśród zespołów znajdujących się w tej pierwszej grupie, na pewno wybija się Coma. Tym razem polski zespół, który prawie z dnia na dzień zafascynował swoim ciężkim graniem wiele tysięcy słuchaczy tradycyjnego rocka.

Zespół Coma rozpoczął swoją działalność już w 1998 roku, lecz ich pierwszy album usłyszeliśmy dopiero kilka lat później.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, które strony są zachwalane przez inne osoby, to zobacz polecane info na taki temat. Mogłoby Cię ono bardzo zaciekawić.

Ogromnie ważnym i niezwykle specyficznym elementem wizerunku zespołu jest wokal, który zwraca uwagę fanów. Zespół Coma uzyskał poparcie nie tylko wielbicieli lecz także innych muzyków, przez co stał się posiadaczem wielu ważnych nagród. Co ciekawe w ostatnim czasie zespołowi temu udało się także wydać album anglojęzyczny, co jedynie świadczy o jego klasie.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*