Muzyka rock cieszy się nadal niezwykle dużym zainteresowaniem

Rock, to muzyka jaka gatunkowo jest już dosyć stara, jednak w tym przypadku nie można powiedzieć, że czas dla tej muzyki się skończył. Jak najbardziej muzyka rockowa ma sporo słuchaczy, którzy chętnie wybierają się na koncerty największych, jak i tych mniej popularnych zespołów, które przeważnie znane są miejscowej publiczności. Muzyka ta oparta jest głównie na dosadnych brzmieniach gitarowych, które rzecz jasna wsparte są też perkusją, basem i innymi instrumentami, które nadają niepowtarzalne brzmienie. Muzyka rockowa od lat na całym świecie cieszy się sporą popularnością, co oddziałuje szczególnie na to, że nadal w dominującym stopniu produkowana jest ona z zastosowaniem żywych instrumentów. Oczywiście progres tej muzyki wiąże się z wykorzystaniem elektroniki, jednak w tym przypadku jest ona przede wszystkim dodatkiem do całości brzmienia takiego gatunku muzycznego.

zespół Pink Floyd

Autor: Jimmy Baikovicius
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z najbardziej znanych i nadal grających wiele koncertów jest grupa Pink Floyd (więcej: wiele artykułów o pink floyd). Zespół ten powstał prawie pięćdziesiąt lat temu i na początku rock w wykonaniu tego zespołu był wyjątkowo mocny, można nawet powiedzieć że psychodeliczny. Z czasem jednak zespół ten rozpoczął rozwijać się w kierunku rocka, ale w wydaniu progresywnym.

Jeżeli zaciekawił Cię tego typu tekst, przeczytaj inne wiadomości w tym temacie. Najlepiej sprawdź sam, odnajdziesz tu analogiczne wiadomości.

Grupa ta jest popularna i ceniona nie tylko za standardowe brzmienie rockowe, jakie gromadzi wiele interesujących instrumentów. Pink Floyd znany jest na całym świecie również z tego, że teksty piosenek zawierają pewną głębię, która umożliwia nie tylko bardzo dobrze się bawić, lecz też zadumać się nad słowami, które poprzez dany utwór zespół ten stara się przekazać. Jest to niesamowicie ważne i z pewnością to cechuje i równocześnie wyróżnia zespół Pink Floyd, dzięki czemu pomimo prawie pięciu dekad występowania na scenach całego świata, zespół ten wciąż ma niesamowicie dużo fanów.

Zespół Queen, to kolejna z legend światowego rocka. Jest to zespół, jaki znany jest tak naprawdę chyba każdemu, nawet osobom, które nie interesują się takim gatunkiem muzycznym. Zespół ten w czasach własnej świetności, tworzył utwory, które były niezwykle nowoczesne pod względem technicznym, a więc przedstawiały dźwięki wyjątkowo trudne do stworzenia i wyjątkowo podkreślające dane frazy utworu (dowiedz się więcej: o Queen na

Zespół ten na rozkładówce ma praktycznie wszystkie kontynenty świata, z setkami koncertów wykonanymi w wybranych krajach. Zespół ten do dzisiaj wspominany jest przez wielu entuzjastów rocka, ale co najbardziej istotne, czasami zdarza się możliwość usłyszeć jeszcze ten zespół na żywo.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*