www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Na czym nauczyć się grać?

Muzyka ogrywa bardzo ważną rolę w życiu ludzi. Można ją usłyszeć codziennie na każdym kroku, w mieszkaniu, sklepach czy firmach. Od wieków pieśni były wyrazem religijnych obrzędów albo spełniały rolę rozrywkową, a wraz z biegiem lat tworzono coraz bardziej skomplikowane i zróżnicowane utwory.

Gra na bongosach

Autor: Tim Blair
Źródło: http://www.flickr.com
Przez wieki bardzo się też zmieniły instrumenty muzyczne, to znaczy przyrządy wytworzone przez człowieka i służące do wydawania dźwięków. Już przed wieloma wiekami ludzie używali najróżniejszych konstrukcji z drewna, za pomocą których wytwarzali dźwięki, czy to podczas obrzędów religijnych, czy podczas pracy i zabawy.

Kolejnej lata zaczęły przynosić coraz większą różnorodność instrumentów, zaczął się też pojawiać podział na ich różne rodzaje, czyli dęte, perkusyjne i strunowe. W każdej z tych rodzin dodatkowo można rozróżnić sporo różnych rodzajów instrumentów, różniących się rozmiarami i sposobem tworzenia dźwięków. Przed kilkoma dekadami, po odkryciu elektronicznych układów pojawił się następny rodzaj instrumentów, w których do wytwarzania dźwięku zostały zaprzęgnięte różne elektroniczne podzespoły. W ten sposób zaczęła się rodzić era muzyki elektronicznej.

W dzisiejszych czasach najróżniejsze syntezatory są ogromnie popularne zarówno wśród zawodowych muzyków, jak również pośród amatorów amatorskiego grania. Bardziej zaawansowane egzemplarze posiadają mnóstwo różnorodnych ustawień oraz funkcji, i potrafią w doskonały sposób naśladować wiele różnych instrumentów. Klasyczne najlepsze syntezatory wymagają dużo miejsca, oprócz tego są dość drogie i potrzebują należytej obsługi. Porządne pianino czy fortepian kosztować może niekiedy kilkadziesiąt tysięcy złotych, lecz w takiej kwocie otrzymuje świetny instrument muzyczny. Tymczasem naprawdę dobry, wysokiej klasy syntezator to ułamek kosztów zakupu tradycyjnego instrumentu, a przecież możliwości posiada dużo lepsze, tak więc jest często wykorzystywany przez instrumentalistów w wielu zespołach muzycznych. W każdym takim zespole niezwykle ważne są także instrumenty perkusyjne (doskonałe instrumenty w przystępnych cenach: markowe bongosy), jakich głównym zadaniem jest wyznaczanie rytmu. Pośród nich są także takie, jakie mogą być używane samodzielnie, należą do nich cajony, na których trzeba siedzieć podczas gry, oraz bongosy, czyli dwa połączone ze sobą bębny wywodzące się z odległej Kuby.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*