Rozliczanie podatku PIT

Każdego roku znaczna część obywateli musi rozliczyć się w urzędzie skarbowym. Dotyczy to osób, które, posiadają pracę i z własnej pracy pobierają stałe dochody, przekraczające pewną konkretną kwotę. Do niedawna można było się rozliczać jedynie standardowo, poprzez wypełnienie określonego formularza. Obecnie istnieją na to metody bardziej nowoczesne. W każdym przypadku jednak można zasięgnąć pomocy fachowców w tej dziedzinie.

Fundacja Na Ratunek

Biura rachunkowe i wykwalifikowani księgowi mogą pomóc przy wypełnianiu PIT tak, by wszelkiego rodzaju wątpliwości zostały rozwiane, a formularze sporządzone w sposób odpowiedni. Od pewnego czasu jest też możliwość przekazania 1% podatku o 1 procencie podatku) na rzecz wybranej przez siebie organizacji.

Przekazywanie 1%
Na prośbę rozliczającego się od kwoty podatku zostaje odliczony 1%, który może być przeznaczony na wybrany cel. Warto to uczynić, gdyż w innej sytuacji suma ta przepada. Lista instytucji, którym można tą metodą pomóc jest obszerna i ciągle się poszerza. Są to tak zwane organizacje pożytku publicznego, czyli te, które służą pomocy innym ludziom i nie tylko. Należą do nich między innymi różnego rodzaju fundacje, które za cel stawiają sobie pomoc jednemu, konkretnemu człowiekowi. Często występującym przypadkiem jest przykładowo, że fundacja pomaga jednej ciężko chorej osobie w gromadzeniu funduszy na terapię i operacje. Ponadto w tej grupie można znaleźć fundacje zajmujące się sprawami ochrony środowiska naturalnego czy na przykład pomagające bezpańskim zwierzętom.

Rozliczanie elektroniczne
Od kilku lat istnieje możliwość dokonywania rozliczenia PIT z wykorzystaniem łącza internetowego. Można to zrobić różnymi metodami. Zależy to przykładowo od rodzaju rozliczenia, którego się dokonuje. Można to zrobić za pomocą kwestionariuszy, które są do pobrania za darmo na stronach WWW. W tej sytuacji wypełnia się je, następnie drukuje i zanosi do urzędu.

Równie emocjonujące zagadnienia są opublikowane w pokrewnym serwisie. Jeżeli masz ochotę je zgłębić – zobacz pod linkiem kurs maturalny warszawa, który jest tutaj.

Dostępne są też specjalne aplikacje do rozliczania się całkowicie przez Internet. Programy te są jednak płatne. Żeby znaleźć te możliwości, należy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło „PIT 2013” (znajdź o PIT 2014 w i znaleźć formularze oraz instrukcję postępowania.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*