www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Prawidłowy rozwój swojego niemowlaka to dzisiaj podstawa! Zadbaj o to sama!

Są rodzice, którzy na pewno mocno przesadzają. A więc przykładowo podsyłają swoje dziecko na zbyt dużą ilość najróżniejszych zajęć, co powoduje, że dziecko jest zmęczone. Przecież wyłącznie szkoła i odrabianie prac domowych zajmują wiele życia! A należy jeszcze dodać jęz. angielski, pływalnię, rytmikę, itp. Czyli najważniejsza rada dla każdego z rodziców: nigdy nie można przesadzać ze zbyt dużymi wymaganiami wobec swojego dziecka, bo potem mogą być niemałe kłopoty.

Jeśli piłkarz zbyt wiele trenuje, po jakimś okresie czasu miewa dużo momentów całkowitego zwątpienia, a jeszcze na dodatek jest o wiele bardziej podatny na wypalenie i niebezpieczne kontuzje. Z dziećmi nie jest tak samo, ale podobnie. Chociaż oczywiście ambitne dziecko jest prawdziwym skarbem!

Zabawka dla niemowlaka

Autor: Liz
Źródło: http://www.flickr.com

Już od najmłodszych lat trzeba zadbać o nieco bardziej ponadprzeciętny rozwój dziecka, na przykład wiele mogą dać maty edukacyjne (więcej), które sprawiają, że dziecko – kocyk z imieniem i data urodzenia ma okazję doskonale się zabawić, jednocześnie będzie niejako zwiększać swój intelekt. Można powiedzieć, iż dzieciństwo jest najważniejsze – jeżeli rodzice podchodzą dobrze do wychowywania własnego dziecka, w sumie sprawiają, że nawet typowe dziecko, bez ogromnego ilorazu inteligencji, będzie lepiej się rozwijać. A kto nie chce mieć niezwykle inteligentnego dziecka? – więcej info o zabawkach dla niemowląt

Wielce mylą się również takie osoby, które sądzą, iż najlepszym rozwiązaniem jest najzwyczajniej pozostawienie własnego dziecka, to znaczy naturalnie bez patologii, lecz generalnie niemała liczba rodziców nie dba o pobudzanie intelektu własnej pociechy. W sumie to proste do wytłumaczenia: w końcu wszystkiego dzieciaki będą miały okazję dowiedzieć się od belfrów w szkole. Jednakowoż trudno w jednoznaczny sposób rzec, iż to odpowiednia postawa. Skoro bez większego bólu dziecko – kocyk z imieniem dziecka będzie mogło zwiększyć własne możliwości intelektualne, w sumie dlaczego mielibyśmy zrezygnować z tego? Szczególnie, że w końcu dziecko później nam za to podziękuje.

Jeżeli rodzic nie potrafi zachować odpowiedniego dystansu, zatem będzie wywierał zbyt wielki dystans do swojej pociechy, musi błyskawicznie się opamiętać, ponieważ w sumie jeszcze może spowodować, że dziecko niejako nabierze dużego wstrętu do nauki!
Źródło: http://www.eduleon.pl/

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*