www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Sklep internetowy dla dzieci –najmłodsi też surfują

zabawki drewniane
W dobie rozwijającej się cyfryzacji coraz więcej najmłodszych spędza dużo czasu przed komputerem. Od małego surfują po Internecie, nierzadko nie znając jeszcze literek, zwyczajnie klikając w przyciski. W TV istnieją programy dla dzieci, tak samo jak i w radiu. Sieć nie ma takich podziałów. Owszem, istnieją miejsca przeznaczone dla najmłodszych, ale sieć praktycznie nie ma granic. Zastanówmy się, jakie zagrożenia wnosi niepilnowanie dziecka w czasie aktywności w sieci.

Zabawki drewniane, jedzenie
Autor: Drewniaczek.eu
Źródło: Drewniaczek.eu

Wielkie domy handlowe przepełnione zabawkami tracą na popularności. Aktualnie nie ma tego, czego nie da się kupić w Internecie. Maluch ogląda sobie internetowy sklep z zabawkami, zajęty rodzic nie ma chęci pójść z nim do tradycyjnego sklepu. Klik-klik, parę cyferek i zabawki dla chłopców i dziewczynek kupione. Szybko i prosto. No właśnie, czy to nie powoduje, że nasza pociecha uzależni się od zakupów? Że pochłonie go wir żądzy posiadania, tak prosto dostając to, czego chce? Że będzie zajęty ciągle przeglądaniem następnych i następnych kuszących gadżetów? To bardzo istotne, żeby rodzice dozowali młodemu człowiekowi surfowanie na tego typu witrynach. Lepiej będzie osobiście posłużyć się nimi do wyboru odpowiedniej igraszki jak np.: kolejka jixin lub też Dla dorosłych sklep internetowy z zabawkami to naprawdę świetna rzecz, dla malucha może być to niebezpieczeństwo.

Kuchnia, zabawki z drewna
Autor: Drewniaczek.eu
Źródło: Drewniaczek.eu

Żeby uchronić najmłodszego przed oglądaniem przemocy, nagości, czytaniem wulgarnych tekstów, trzeba zakupić specjalne oprogramowanie kontrolujące aktywność w sieci i zamykające wstęp do podejrzanych witryn. Lecz największe zadanie nie należy do maszyny, a do nas, rodzicieli. Przeznaczajmy dużo czasu naszym najmłodszym, a najlepiej przeglądajmy internet razem z nimi. W ten sposób połączmy przyjemność z obowiązkiem.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*