www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Studia – czy w obecnych czasach mają sens?

Wybór drogi życiowej nie jest z reguły łatwy. Zazwyczaj jest on niemałym dylematem. Gdy zbliża się matura to podstawowy temat rozmów pomiędzy młodymi osobami. Wszyscy z nich zastanawiają się, co robić, na czym się skupić, jak rozplanować swoje przyszłe życie. Jakiś czas temu bardzo modne były szkoły wyższe i niemalże wszyscy w związku z tym wybierali się na studia. Uważało się, że są one przepustką do kariery, światłej przyszłości i bardzo dobrej posady. Obecnie już patrzy się na to jednak inaczej. Młodzi ludzie zauważyli, że same studia nic nie dają, a często można sobie poradzić świetnie i bez nich.

studia

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Przecież czas, który poświęcilibyśmy na uczelniane wykłady czy też ćwiczenia, można przeznaczyć na zdobywanie praktycznego doświadczenia na rynku pracy i na rozwijanie się w inny sposób. Dzięki temu mając dwadzieścia cztery czy dwadzieścia pięć lat można zdobyć już pewny zawód i mieć pojęcie na temat tego, co chcemy robić i w jakim iść dalej kierunku. Natomiast studenci często, wychodząc z uczelni, nie mają niestety żadnego pojęcia co dalej robić, gdzie się kierować i na czym skupić – zobacz na stronie.

Jeżeli jednak postanowimy iść na studia, niełatwy jest również sam wybór kierunku, który wartałoby wybrać. Powinien być on adekwatny do predyspozycji, umiejętności i zainteresowań danej osoby. Jeżeli lubi ona chociażby matematykę, powinna skierować swoje kroki w kierunku politechniki. Jeżeli za to przepada za wyjazdami, świetnym pomysłem będzie turystyka i rekreacja.

Oczywiście sporo się dziś mówi o mniej bądź bardziej przyszłościowych studiach. Nie ma się co oszukiwać – istnieją przecież zarówno takie, po jakich łatwiej jest wyszukać pracę, ponieważ dają one konkretne umiejętności oraz takie, po jakich o zatrudnienie niestety dużo trudniej. Wiedza zdobyta na tych drugich jest zwykle bardzo płynna i mało wyspecjalizowana, w związku z czym absolwenci nierzadko w zupełności nie wiedzą, gdzie skierować swoje kroki po zakończeniu studiów. Jak więc wybrać naprawdę dobry kierunek?

rozmowa kwalifikacyjna
Można kierować się racjonalnym myśleniem, można sercem i upodobaniami, ale można spróbować także pokusić się o złoty środek. Coraz więcej osób też decyduje się na podjęcie dwóch kierunków studiów, dzięki czemu mają oni więcej możliwości i większe szanse na znalezienie wymarzonego zatrudnienia – polecany serwis.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*