Wspaniałych koncertów jest u nas coraz więcej

Jeszcze przed kilkoma laty Polska ogólnie nie była tym miejscem, w którym z wielką chęcią grywali zagraniczni muzycy. Niby byliśmy oraz w dalszym ciągu jesteśmy dużym państwem, jednym z większych w Europie, lecz i tak nie można powiedzieć, iż potencjał naszego kraju był na maksa wykorzystany. Ale na szczęście w tym momencie jest fajniej: jeśli ktoś lubi metal płyty cd/dvd, chociażby w lato będzie miał okazję na żywo słuchać Metallikę, zatem jeden z najpopularniejszych zespołów metalowych na kuli ziemskiej.

Widowisko operowe

Autor: Anyul Rivas
Źródło: http://www.flickr.com
Niby to nawet za socjalizmu grali u nas wielcy tego świata, lecz dopiero w XXI wieku koncert znanego muzyka nie jest czymś nietypowym. Kilka lat temu mogliśmy zazdrościć Czechom, ponieważ ich stolica regularnie gościła legendy, lecz obecnie nawet Polak, którego najbardziej zainteresowała muzyka klasyczna i opera płyty cd/dvd wcale nie musi jechać za granicę, aby w odpowiednich warunkach słuchać muzykę. Chociaż w sumie na nasze nieszczęście nie zawsze akustyka na występach jest OK, godny poziom na nieszczęście nie jest we wszystkich przypadkach. Być może hala w Krakowie będzie pod owym względem perfekcyjna?

Coraz lepsza oferta koncertowa powoduje, że ludzie po prostu mają bardzo duży wybór. Codziennie są organizowane koncerty: blues, rap, jazz płyty cd/dvd (ulubiona muzyka w super cenach: jazzowa muzyka na płytach), melomani nie mają najmniejszych powodów do uskarżania się. Choć to pewnie jasne, iż w dalszym ciągu nie ma w Polsce miasta takie jak Londyn albo Nowy Jork – jednakże jeśli chodzi o koncerty, W naszym kraju, zwłaszcza mowa o Stolicy, nie jest źle, bardzo przeciętnie. Bądźmy zatem zadowoleni z polskiej sceny koncertowej!

Silny jest również u nas kabaret kałamasz i musical płyty cd/dvd – choć zapewne niektórzy Polacy niezbyt przepadają za nowoczesnym kabaretem (płyty muzyczne w niższych cenach – przekonaj się: opery na płytach). W istocie często charakteryzują się one kiepskim, wręcz żałosnym poziomem. Jednakowoż są również dobre kabarety, a poza tym zwłaszcza stołeczna scena stand up ciągle powiększa swój poziom, jest coraz zabawniej. Zatem: generalnie zwolennicy słuchania muzyki na żywo nie mają zbyt wielu odpowiednich argumentów do skarżenia się.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*