www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Ucz się korzystać ze swego umysłu – jakie istnieją sposoby, by to zrobić?

Każdy wie, że raz czujemy się lepiej, a raz gorzej. Kiedy w gorszym dniu mamy jakieś istotne sprawy do wyjaśnienia to jest duże prawdopodobieństwo, że nam coś nie wyjdzie, czyli w potocznym języku damy plamę. Niestety nie zdajemy sobie sprawy, że ten nastrój zależy w największej mierze od nas samych.

To my możemy sprawić, że wszystko będzie wyglądać sensowniej, że będziemy czuli się spokojniejsi. Musimy tylko nauczyć się korzystać z możliwości własnego umysłu. Dzięki terapii, gdzie wykorzystywany jest biofeedback możemy zmienić swój stan fizjologiczny, a co za tym idzie, gdy wywołamy w sobie lepsze nastawienie damy radę osiągnąć dobry efekt w czasie wszystkich działań – http://impuls.waw.pl. Z tego powodu tak ważna jest praca nad sobą. Wielu ludzi często chce pozmieniać to, co widzą wokół, a prawda jest taka, że powinni na początku odmienić siebie. Potrzebny jest do tego specjalista, osoba, która ogarnia różne techniki, które pozwalają na wprowadzenia ciała z pomocą umysłu w odpowiedni stan.

Wiadomość zwrotna związana ze zmianami fizjologicznymi

Model mózgu

Autor: Lwp Kommunikáció
Źródło: http://www.flickr.com

Często chcielibyśmy umieć zapanować nad emocjami. Ale samemu ciężko dotrzeć do tego, jakie czynniki nam są wspierające, a co jest wartością obciążającą. Dlatego warto skorzystać z metody, jaką jest biofeedback. Wiąże się on z informacją zwrotną dotyczącą naszych stanów fizjologicznych. Przez, co dociera do nas jak panować nad tym, co niekorzystne i jaki sposób zwiększyć odpowiednie fizjologiczne odczucia, za pomocą poprawy odbioru psychicznego. To terapia, która pomogła wielu sportowcom stawać na wyżynach swoich możliwości. Jeśli więc zauważymy, że mamy jakieś kłopoty z naszymi reakcjami na sytuacje , które wywołują stres, warto spróbować wykorzystać tę właśnie metodę. Warto sprawdzić czy gdzieś w okolicy, jest ktoś, kto jest w stanie nas w tego typu terapię wprowadzić. Co istotne metoda ta nie daje skutków ubocznych. Jest całkowicie bezpieczna a jej skuteczność w dużej mierze uzależniona jest od chęci pacjenta. Dobrze, więc pomyśleć, czy akurat taki bez lekowy sposób nie okaże się najlepszy, jako pierwszy, a może i ostatni krok w wyzbyciu się różnych problemów z często paraliżującymi reakcjami fizjologicznymi w mniej lub bardziej nerwowych sytuacjach.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*