Pamiętaj o nauce języka obcego – postaw na rozwój

Jeśli ktoś uważnie śledzi dzisiejszą sytuację na rynku pracy, widzi doskonale, jak niezmiernie trudno teraz o stałą pracę. Wszystko to za sprawą globalnego kryzysu. Wielkie przedsiębiorstwa nie zatrudniają nowych ludzi.

Niekiedy również dochodzi do masowych zwolnień. Firmy muszą oszczędzać gdzie tylko się da. Nie w każdej sytuacji również pomocne jest wyższe wykształcenie. Dowiadują się o tym absolwenci, którzy nie są w stanie znaleźć sobie pracy w wyuczonym zawodzie. Bardzo często muszą pracować w rozmaitych restauracjach lub klubach poniżej swoich oczekiwań.

Słownik, słownictwo

Autor: EnglishForYou
Źródło: EnglishForYou

Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniego kierunku studiów. Nim złożymy papiery na wybraną uczelnię, lepiej dogłębnie prześledzić oferty pracy i sprawdzić, który fach jest najbardziej przyszłościowy. Aby zwiększyć własne szanse warto już w trakcie studiowania pomyśleć o swojej karierze w przyszłości. (tłumaczenia specjalistyczne angielski) Możemy też czerpać z bogatej oferty praktyk dla studentów lub wolontariatów. Takie działanie na pewno będzie mile widziane przez przyszłego szefa.

nauka angielskiego

Autor: World Literature Today
Źródło: http://www.flickr.com

Ale zwłaszcza, należy kłaść nacisk na poznawanie języków obcych. W naszych czasach jest to rzecz niezbędna. Dzisiaj bez znajomości języka angielskiego nie można znaleźć porządnej pracy, np. jako tłumacz w renomowanym biurze . Jest to absolutne minimum, przy czym mile widziana jest znajomość przynajmniej dwóch języków obcych. czytaj tutaj więcej – tłumaczenia Język angielski (źródło) otwiera nam drogę do wielkiej kariery. Pamiętajmy, że jest to ogólnoświatowy język biznesu i polityki. Doskonała znajomość tego języka może nam pomóc znaleźć rozwojową pracę w jakimkolwiek miejscu na świecie – o tego rodzaju tłumaczeniach przeczytasz na . Obecnie językiem angielskim porozumiewają się wszystkie nacje, stąd też możemy swobodnie nawiązywać stosunki z wszystkimi ludźmi- nie powstrzymuje nas żadna przeszkoda językowa.

Zatem jeszcze dziś zobaczmy, która szkoła (zobacz – szkoła pływania kraków) języków obcych nam najbardziej pasuje i zapiszmy się na wybrany kurs. Na naukę języków obcych nigdy nie będzie za późno. Z kolei, znajomość jakiegoś mniej popularnego języka na pewno podwyższy nasze szanse na rynku pracy. Jest to zatem wspaniała inwestycja w przyszłość.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*