Zagospodarowanie wolnej przestrzeni w każdym apartamencie

W dużej liczbie domów w Polsce można znaleźć nieurządzone ściany – puste miejsce jest szczególnie nieestetyczne, gdy jest do czynienia ze starym budownictwem, gdzie mieszkania miały bardzo wysokie sufity. Jest wiele metod na udekorowanie takich ścian – w ostatnim czasie popularne są wszelkich rozmiarów fototapety czy malowidła, obrazy też są dobrym pomysłem. Bardziej praktycznym rozwiązaniem może się okazać zawieszenie regałów na książki, lub też dodatkowego oświetlenia – przykładowo w formie plafonów. Wykorzystanie takiego oświetlenia pozwala na pozbycie się efektu niezagospodarowanej przestrzeni na ścianach.

Standardowe sposoby

Salon, obraz

Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl

W większości pomieszczeń do ukrycia pustego miejsca na ścianach najlepszy będzie jednak standardowy obraz w ramie. Zwykle na polskich ścianach można spotkać martwą naturę, albo impresjonistyczne krajobrazy. Ostatnio jednak, coraz bardziej popularne w wielu nowoczesnych wnętrzach są polskie art deco. Jest to styl sztuki nowoczesnej, który kojarzony jest z latami dwudziestymi dwudziestego wieku. Generalnie dzieła takie wyróżnia zaznaczenie geometrii obiektów oraz kontrastujące ze sobą kolory. Dzieła tego typu dobrze komponują się z meblami z ciemnego drewna, bądź oklejonymi na czarno. Dobrze wyglądają także w ramach o prostych kształtach wykonanych także z ciemnego drewna (heban, dąb i tak dalej).

Kupowane czy na zamówienie?

Obrazy na ścianie

Autor: Cory Doctorow
Źródło: http://www.flickr.com

Obrazy można aktualnie dostać w dużej liczbie sklepów, także o charakterze budowlanym, gdzie drukuje się je na specjalnym płótnie. Dzieło wykonane taką techniką wygląda bardzo podobnie do oryginalnego malowidła, w ten sposób nie można jedynie odwzorować śladów po pociągnięciach pędzlem. O ile w sytuacji obrazów impresjonistów jest to istotna cecha, o tyle dla art deco nie stanowi to wady.

Hej, sprawdź to (http://www.viva-system.pl/oferta/pokazy-pirotechniczne-wysokie.html), jeżeli jeszcze nie wiesz o tej atrakcyjnej stronie a zobaczysz, że okaże się ona dla Ciebie bardzo ciekawa.

Obrazy drukowane są znacznie mniej kosztowne od oryginalnych, amatorzy sztuki jednak cenią sobie posiadanie obrazu stworzonego ręką artysty. Jeśli chodzi o styl art deco, to jednym z najbardziej rozpoznawalnych artystów nurtu art deco jest Andrzej Romański, malarz z Polski znany w kręgach artystycznych od lat siedemdziesiątych. Jego dzieła można znaleźć w galeriach sztuki, możliwe jest również zamówienie obrazu według własnych wymagań. Artysta sprzedaje swoje dzieła również za pośrednictwem stron internetowych (poczytaj).

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*