www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

W istocie nie słuchajmy wyłącznie muzyki, ale również ją twórzmy!

Codzienne słuchanie muzyki ma na pewno wiele uroku. W końcu bardzo trudno w ogóle wyobrazić sobie funkcjonowanie bez najukochańszych wykonawców: mamy różne upodobania muzyczne, ale to co nas połączyło to wszechobecna miłość do muzyki.

Gra na darbuce

Autor: Dave Catchpole
Źródło: http://www.flickr.com
Niesamowite zespoły, takie jak chociażby nordycki Gus Gus czy Tom Waits sprawiają, że chociaż nasz świat jest nadal trudny do zaakceptowania, to jednakże na szczęście jakoś mamy okazję lepiej poradzić sobie z problemami. Zresztą nie tylko o to rozchodzi się w chęci słuchania piosenek. No dobrze – bierne przesłuchiwanie piosenek to coś fajnego, ale wyłącznie granie na jakimś instrumencie jest w stanie dać ogromną radochę: np. conga bądź gitara…

Generalnie sytuacja jest taka, że nierzadko mamy talent, lecz jakoś nie zauważamy tego. A więc pewnie sporo osób funkcjonuje na typowym poziomie – najzwyczajniej w świecie nie zauważając swojego wielkiego talentu. Zatem dajmy się przekonać, być może gitara bądź darbuki są niejako akurat nam przypisane? To ciekawe, iż niektórzy ludzie przez praktycznie całe swoje życie grają na jakimś instrumencie, ale bez pozytywnego efektu, a tu przyjdzie jakiś całkowity świeżak, który zagra jeden raz i wyjdzie mu to fantastycznie (wkręć się w modną muzykę i graj na profesjonalnym sprzęcie: stylowe conga).

Może wśród czytelników tego tekstu znajdą się wirtuozi, utalentowani ludzie, którzy sprawiają, że ten jakże niemiły świat jest fajniejszy. Przykładowo djembe: egzotyczny instrument, głównie modny wśród czarnoskórych muzyków. Jednakże nawet najzwyklejszy Nowak, człowiek, który jest naturalnie biały, nie musi założyć, że to coś kompletnie nie dla akurat niego!

Chyba jedyna poważna wada częstego grania na instrumentach muzycznych to wydobywający się hałas. Szczególnie hałas robią instrumenty perkusyjne: rzępolenie jest denerwujące, no przynajmniej dla osób postronnych. Zapamiętajmy w takim razie, że nie należy denerwować ludzi, warto w jakiś sposób temu radzić. Pewnie każdy fan muzyki, po szczegółowej analizie tego artykułu, nareszcie zdoła wszystko pojąć (jeżeli myślisz poważnie o nowym hobby porównaj ceny najlepszych instrumentów: markowe instrumenty perkusyjne).

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*