Jak bawić się z małymi dziećmi?

Sporo mentorów do spraw edukacji bije na alarm. Nasze dzieci oglądają za dużo TV i ciągle ślęczą przed monitorami komputerów. Zabawki dla dzieci są często wypierane przez nieaktywnie gapienie się na migające obrazki. Komunikaty obrazkowe zastępują książki, które genialnie pobudzają mózg. Jeżeli posiadasz potomka, musisz zapoznać się z paroma faktami.

To, jaką drogą wychowasz swoją latorośl, odbije się w jego ścieżce życia.

Jeżeli bardzo intryguje Cię nakreślana w tym artykule sprawa, oprócz tego koniecznie zobacz tekst w serwisie (http://www.super-edu.pl/korepetycje/biologia/krakow) omawiającym podobne zagadnienia.

To dowiedziona teza, że dzieci, którym w dzieciństwie czytano książki przed spaniem, zaczną w przyszłości dużo czytać. A to z kolei wielce wpłynie na ich progres umysłowy. Dzisiejsza era obrazkowa zaciera pozytywy, jakie można czerpać z transformacji liter na wizje w mózgu.

zabawki dla dziecka

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com

Sporo rodziców nie zdaje sobie z tego sprawy, jak bardzo odpowiednie zabawkowe akcesoria dla dzieci (np. ) mogą pobudzać małoletni mózg. Powinno się nie tracić z oczu reguły, że sama zabawa nie jest przeznaczona tylko do wywołania uśmiechu na dziecięcej twarzy. Nie służy też odciążeniu rodzica w jego zadaniach wobec malucha. Dziecko ma się uczyć, równolegle bawiąc się.

Jeżeli chciałbyś poszerzyć swoją znajomość rzeczy, to przeczytaj ciekawy fakt (https://elektryczne.eu/szyny-sufitowe/). W tekście wyłożyliśmy precyzyjne oraz interesujące wiadomości.

Na przykład układanie przeróżnych rzeczy z klocków Lego świetnie rozwija inteligencję oraz umiejętności manualne. Granie z rodzicem lub kolegą w gry planszowe skłania do przyszłościowego myślenia, zdrowej rywalizacji i nawiązywania współpracy w dążeniu do zdobycia wspólnego dobra.

Funkcjonalne pufy dla dzieci od Lamps&Co.

Autor: Lamps&Co.
Źródło: Lamps&Co.

Przeglądając zabawki dla niemowląt (szerzej tu: ) z okazji świąt Bożego Narodzenia nie zapominaj o tych ważnych aspektach. Nie biegnij za tłumem, wybierz to, co jest korzystne dla twojego dzieciaka, a nie to, co jest modne. Czasem trzeba wybrać wbrew preferencjom malucha, lecz to potem zaprocentuje w przyszłości. Dziecko, które wychowuje się w otoczeniu, które ceni się wartość lektur i edukacyjnych zabawek, ma znaczącą szansę na osiągnięcie sukcesu w dalszym życiu. To jasne, że wychowanie potomka to ciężka sprawa. Jednakże spójrzmy na to w ten sposób: potomek to inwestycja, która z pewnością się zwróci.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*