Czym jest Indiegogo Polska?

Portale społecznościowe wpływają nie tylko na formę wykorzystywania wolnego czasu, lecz dodatkowo niejednokrotnie stanowią źródło, z którego czerpiemy wiadomości. Jak się okazuje, współcześnie wpływają także na realizację pewnych przedsięwzięć. Przykładem są portale crowdfundingowe, między innymi Indiegogo Polska. To nowy społecznościowy sposób zbierania pieniędzy na konkretne projekty.

koncert

Autor: -ted
Źródło: http://www.flickr.com
Portale tego rodzaju okazują się coraz bardziej znane w sieci i coraz więcej osób je wykorzystuje. Dla „zwykłych” osób wydają się niejednokrotnie doskonałą okazją na urzeczywistnianie swoich planów, jakie wiążą się z zainwestowaniem pewnej sumy środków. Crowdfunding znaczy w wolnym tłumaczeniu „finansowanie z tłumu”. Na serwisie indiegogo polska wszyscy mogą się zalogować i poprosić pozostałych użytkowników o niezbędną kwotę pieniędzy. Osoby zbierające fundusze w ten sposób najczęściej nie proponują w zamian udziału w akcji, ale nagradzają inwestorów na wiele innych sposobów. Niekiedy ofiarują np. rozmaite upominki, w tym najczęściej związane z finansowanym projektem bądź też udział w wydarzeniach itd. Każdy internauta może przelać wybraną sumę pieniędzy, aby móc wesprzeć chociaż w niewielkiej części pomysł budzący największe zainteresowanie.

W Stanach Zjednoczonych tego rodzaju serwisy cieszą się ogromną popularnością i mnóstwo ludzi je odwiedza, zarówno tych poszukujących koniecznych środków, jak także inwestujących w nowe projekty. W Polsce ten pomysł zaczyna się rozwijać i z całą pewnością budzi on coraz większe zainteresowanie, czego świadectwem może być chociażby Indiegogo Polska.

Jak gromadzić środki na realizowanie pomysłu wykorzystując tego rodzaju serwisy? Trzeba zgłosić swój projekt do serwisu np. poprzez kontakt z działem odpowiedzialnymi za publikację.

Kliknij ten odsyłacz oraz zobacz w treści zamieszczony w tamtym miejscu tekst. Są w nim uzupełniające informacje. One też prezentują tę tematykę.

Rzecz jasna należy wiedzieć, iż cele projektu muszą być zgodne z regulaminem serwisu. Projektem mogą być zarówno produkty, jak również usługi bądź przedsięwzięcia. Najistotniejsze, by spełniały kryteria danej platformy crowdfundingowej np. . Po zgłoszeniu swojego pomysłu, twórca najczęściej dostaje własną podstronę, gdzie należy dokładnie opisać swój projekt i dzięki której da się go promować. Następnie już tylko trzeba czekać na zainteresowane osoby, które zechcą dołożyć się do naszego projektu.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*