Jak rozwijać inteligencję 6-latka?

Edukacja jest najważniejsza: w dużym uproszczeniu, jeśli chcielibyśmy dojść do czegoś większego w swoim życiu, musimy mieć no przynajmniej wykształcenie średnie. Chociaż pewnie w XXI wieku i tak coraz bardziej znaczącym standardem jest posiadanie wyższego wykształcenia. Ciężko tak naprawdę rzec czy faktycznie błyskawiczny wzrost osób z wyższym wykształceniem ma jakikolwiek sens. Można w sumie powiedzieć, że to niedobrze, iż w szczególności szkoły zawodowe są w odwrocie. Fakty są takie, że ludzi z wyższym wykształceniem jest nieco zbyt dużo. No dobrze, ale fakty są takie, iż typowy młody człowiek po maturze faktycznie ma wyłącznie jedną drogę: uczelnia. Ciężko polemizować z owym faktem, choć bez najmniejszego cienia wątpliwości przydałoby się sprawić, że wreszcie uczelnie w naszym kraju będą cechowały się o wiele solidniejszym poziomem kształcenia. Jednak może przejdźmy do podstawowego tematu, mianowicie: co zrobić, aby nasz 6-latek był trochę mądrzejszym, bardziej dzieckiem.

zabawki drewniane

Autor: Drewniaczek.eu
Źródło: Drewniaczek.eu
A może czymś wskazanym dla takiego szkraba są zabawki edukacyjne? Tak naprawdę świetne to rozwiązanie, sprawiające, iż będziemy mieli okazję sprawić, że akurat nasza pociecha będzie sporo fajniej się rozwijać.

Ciekawe informacje o tym obszarze tematycznym zdobędziesz w różnorodnych serwisach, ale znacząca witryna jest tylko jedna! Zweryfikuj

Wielka zaleta takich zabawek jest prosta – po prostu co prawda bawią one, zatem 6-latek jest wielce uradowany, ale także powodują, iż najzwyczajniej coś tam mimo wszystko szkrab ciekawego się dowie. Nierzadko zabawki edukacyjne dla dziecka 6 – 8 lat powodują, że mamy możliwość najzwyczajniej odmienić swoją pociechę, sprawić, iż na kilka miesięcy przed pójściem do szkoły, będzie dużo więcej wiedzieć. Niejako będzie mieć znaczącą przewagę nad resztą własnych rówieśników. To niby na czym należy się zwłaszcza skupić, jeżeli w grę wchodzą gierki edukacyjne? Może nauczymy swoją pociechę podstaw jęz. angielskiego albo fizyki?

Zabawki, zabawa

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Zwłaszcza gierki, które niejako skupiają się na nauce angielskiego są świetne. Jeśli ktoś najzupełniej nie zna dzisiaj jęz. angielskiego, tak jakby jest społecznie wykluczony. Czyli dbajmy o edukację swojego 6-latka, ale mimo wszystko starajmy się posiadać do tego odpowiedni dystans.

Zobacz też zabawki dziecka poniżej roku

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*