W jaki sposób samodzielnie przygotować fiszki do nauki języków?

Znajomość języków obcych to obecnie podstawa, zwłaszcza, jeśli szukamy pracy bądź jedziemy na zagraniczne wakacje. Przyjemnie jest móc komunikować się z żyjącymi tam mieszkańcami, a nie jedynie porozumiewać się na migi. Praca zaś wymaga znajomości chociaż jednego języka, gdyż firmy coraz częściej współdziałają z zagranicznymi korporacjami. Jak sprawnie nauczyć się języka?

Nie ma jednej dobrej metody – każdy musi szukać własnych sposobów, które umożliwiają mu błyskawiczne uczenie się nowych wyrazów. Jednakże bez wątpienia niezmiernie owocną metodą jest nauka z fiszek.
Fiszki to

notatki, karteczki, fiszki do nauki angielskiego

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com

karteczki, na których zapisane są hasła w obcym oraz rodzimym języku – jedno na awersie, kolejne na rewersie fiszki. Nie muszą to być tylko wyrazy, lecz również idiomy. Fiszki oferowane są w wielu sklepach oraz księgarniach, ale dużo lepiej jest przygotować je osobiście. Dlaczego? Dzięki temu już w trakcie ich robienia możemy stopniowo zapoznawać się z nowym zasobem wyrazów. Jak w związku z powyższym najlepiej jest je sporządzić?

Przede wszystkim potrzebnych będzie kilka kartek czy kartonów, cienkopis oraz nożyczki i linijka.

Nie masz ochoty zakończyć interesującego zagadnienia na tym wpisie? W takim razie zapraszamy do następnych – kliknij w źródło international school wrocław i przenieś się na analogiczną witrynę.

Na papierze rysujemy poziome oraz pionowe linie, dzielące ją na kolumny i wiersze. Potem po jednej stronie piszemy słowa w języku polskim, zaś po drugiej stronie – w języku obcym. Już podczas pisania mózg gromadzi nowe słownictwo, które później jest dużo łatwiej zapamiętać, bowiem widzimy je nie pierwszy raz. W dalszej kolejności rozcinamy fiszki i chowamy je do koszulek. Możemy układać fiszki według kategorii tematycznych albo w inny wygodny dla nas sposób.

Wejdź do serwisu i dowiedz się ponadto, czy nasz podobny artykuł jest ciekawy. Będzie nam też bardzo miło, jeśli pozostawisz opinię.

Fiszki można przechowywać w segregatorach czy pudełkach po butach – wszystko zależy od naszej pomysłowości.

Dzięki fiszkom nauka błyskawicznie przyniesie pozytywne efekty, a ponadto będzie bardzo miła. Fiszki można wziąć ze sobą w każde miejsce, albowiem mają niewielkie rozmiary i nie stwarzają żadnego problemu z ich schowaniem. Dobrze jest zweryfikować opisany sposób nauki i jak najszybciej poznać nowe języki, a świat będzie dla nas otwarty! Można też zaznajomić się z internetowymi fiszkami, które zdobywają ogromną popularność i można je gromadzić na komputerze albo wymieniać się nimi z innymi internautami.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*