W jaki sposób wybrać prawidłowo dopasowany plecak na różnego rodzaju wyprawy?

Przed dokonaniem wyboru należy udzielić sobie odpowiedzi na pytanie, czy wybierasz się na krótką wycieczkę, czy też raczej na większą podróż. Ważne jest także to, co chciałbyś ze sobą zabrać.
Sprzedawane w marketach plecaki można podzielić na kilka kategorii, które charakteryzują liczbę zabieranych rzeczy.

Te kategorie to: ultralekka, najmniejsza, lekka oraz delux. Znajomość tego typu rozdziału oraz funkcjonalności poszczególnych toreb może bardzo dopomóc we właściwym rozkładaniu wagi oraz wygody posiadacza plecaka. Ponadto bardzo ważną kwestią jest odpowiednie dopasowanie torby do wymiarów swojego organizmu. Warto zatem przy wyborze plecaka wiedzieć, jak będzie on rozkładać się na plecach. Niemalże wszystkie wytwarzane obecnie plecaki posiadają założony po wewnętrznej stronie stelaż. To dzięki takiemu stelażowi przylegają one bardzo dobrze do pleców oraz znakomicie dopasowują się także do kształtu ciała. Polepszają równocześnie równowagę oraz zdecydowanie pozytywnie wpływają na wygodę w czasie poruszania się.
apartamenty

Autor: Ghelamco Poland
Źródło: Ghelamco Poland

Nie należy mówić, że takie właściwości są po prostu nieodzowne podczas różnorodnych górskich wypraw, pierwszych wypraw po niezbyt równym obszarze lub wycieczek na narty.

Czy podniesiona w tym artykule sprawa nie przykuła Twej uwagi? Jeżeli tak, to ponadto kliknij ten odsyłacz – szczerze zalecamy tą treść.

Bez względu na dobrany model plecaka, należałoby także brać pod uwagę zasady traktujące o tym, że 70-80% całkowitego ciężaru powinno opierać się na miejscu, w którym będzie utrzymywany w sposób najefektywniejszy, zatem na własnych biodrach.

W taki sposób lepsze ułożenie ciężaru umożliwiają w dużej ilości plecaków układy nośne z miękkimi materiałami. Ich posiadające wypełnione gąbką ukształtowane szelki naramienne, szlufki regulujące wysokość całego systemu nośnego, czy paski piersiowe oraz wypełnione za pomocą gąbki pasy biodrowe.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*