W jaki sposób zarabiać na swej pasji?

Recepta na karierę? Odnajdź to, co uwielbiasz wykonywać po czym zacznij na tym zarabiać – tym sposobem nie „przepracujesz” nawet jednego dnia w swoim życiu. Czyż to nie cudowna wizja na przyszłość?
Brzmi niczym najprostsza kwestia pod słońcem, czemu więc szczęśliwych entuzjastów mamy „jak na lekarstwo”? Po pierwsze, nierzadko nie wiemy, co chcielibyśmy wykonywać.

Poza tym, wyobrażenie o pracy przepełnionej pasją częstokroć bywa mocno spaczone – najczęściej nie bierzemy pod uwagę, iż „pasja” opłaci czynsz. Niestety, wybieranie profesji jedynie na podstawie znacznych dochodów, to prosta droga do tak zwanego emocjonalnego wypalenia, stąd mnóstwo osób woli zarabiać troszeczkę mniej, jeżeli dzięki temu będzie można czynić rozwijające rzeczy.
promocje sklepowe

Autor: onnola
Źródło: http://www.flickr.com
zabawa

Autor: Paul Ashley
Źródło: http://www.flickr.com
Załóżmy, że ktoś uwielbia kucharzyć – co z tym zrobi? Uruchomi prywatną restaurację, będzie pisać książki kucharskie, będzie prowadził bloga z praktycznymi radami, będzie szefem kuchni w znakomitym lokalu? I czy w ogóle bierze pod uwagę, iż pitraszenie zawodowo to zupełnie coś innego aniżeli szykowanie kolacji dla rodziny? Nawet jeżeli nie myśli się o dużych „kokosach”, to wciąż pasja musi zagwarantować choć minimum egzystencji. Warto zatem podejść do niej jak do biznesu, co natomiast wiedzie do tego, że poza hobby częstokroć będziemy musieli oddawać się ponadto innym, mniej miłym rzeczom. Załóżmy, że kochasz tańczyć. Doskonale! Robisz kurs instruktora, zakładasz szkołę tańca.

Jednakże oprócz poprowadzenia lekcji będziesz musiał się zająć również wszelakimi formalnościami bądź księgowością.

Czy po przestudiowaniu prezentowanego artykułu masz chęć dowiedzieć się jeszcze więcej na opisywane zagadnienie? Jeśli tak, to prześledź link (http://scootive.pl/hulajnogi-wyczynowe), gdyż odnajdziesz tam nowe dane.

Zwięźle mówiąc, bez kompromisów na pewno się nie obejdzie.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*