www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Właściwie oświetlona impreza to podstawa

Wielu osób zdaje sobie sprawę z tego, że niesamowicie istotną rolę w czasie koncertu i przeróżnego typu wystąpień na scenie odgrywa oświetlenie. To właśnie od niego zależy czy wszyscy artyści będą odpowiednio oświetleni, jak i też zależy od tego też to, czy widzowie będą ciągle przyciągani na tą stronę, czy będą uciekali wzrokiem gdzieś na bok, bo światła na scenie będą na przykład nazbyt mocne i okaże się, iż nie są w stanie patrzeć na estradę.

Oświetlenie sceniczne to istotna sprawaKiedy zastanowimy się nad tym, jak sporo żarówka, lamp i kabli, składa się na oświetlenie sceniczne, to bez wątpienia będziemy pełni zachwytu dla osób, którzy się tym zajmują. Zwłaszcza iż trzeba niesamowicie uważnie rozstawić każdą lampę, tak żeby oświetlała ona to, co powinna oświetlać. Na dodatek jeszcze warto tutaj powiedzieć, że taka scenografia eventowa, zazwyczaj w dużej ilości zależy właśnie od oświetlenia. W właściwej chwili na odpowiednią jednostkę powinien paść konkretny kolor światła, tak aby zaznaczyć spokój danej sceny, albo pokazać jak niebezpieczne jest to, co aktorzy odgrywają w tej chwili. Jeśli oświetlenie nie zadziała, lub pojawi się z opóźnieniem, to może się okazać, iż zniknie cały ten niesamowity efekt.

Letnie festiwale muzyczne w Portugalii

Autor: Sigma International
Źródło: Sigma International

Oświetlenie koncertowe to kolorowe światłaKiedy jesteśmy na koncercie, to jesteśmy zahipnotyzowani nie jedynie samodzielną muzyka, która jest grana, ale też i całą otoczką, która ma miejsce na scenie. Tym jak pojawiają się różne snopy światła, jak raz przecinają scenę oświetlając muzyków, a innym razem lecą po tłumie.

Oświetlenie koncertowe powinno być na ruchomych lampach, tak by czasami nie świeciło ciągle w to samo miejsce, ponieważ wtenczas nie będzie oferowało takiego świetnego wrażenia. W dodatku również warto tu wiedzieć, że takie oświetlenie wymagania nieprawdopodobnej czujności operatorów, tak aby w właściwej chwili się pojawiało i by w odpowiedniej chwili świeciło w dobrze określone miejsce.
To jest niesamowicie ważne zadanie
Z pewnością należy wiedzieć, że odpowiedzialność za oświetlenie jest niesamowicie spora, gdyż bardzo wiele od niego zależy. Zwłaszcza jeśli za jego wsparciem chcemy podkreślić to co dzieje się na scenie, to co chcą nam powiedzieć muzycy albo artyści. Jakby nie było, z pewnością warto tutaj myśleć o tym, w jaki sposób możemy jeszcze to oświetlenie ulepszyć.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*