www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Zabawki uczące

zabawki drewniane
Każdy świeżo upieczony rodzic powinien zdecydować, jak prawidłowo wychować malucha. To wszakże niesamowicie odpowiedzialne wyzwanie – w trakcie wielu lat wytężonej pracy kreuje się wyjątkowego człowieka. To oczywiste, że czasami niestety nie ma sił i łatwiej rzucić zabawki i udostępnić dziecku telewizor, ale takie sytuacje nie powinny zdarzać się cały czas. Warto z stanowczo powiedzieć, że oglądanie audycji telewizyjnych nie tylko nie uruchamia rozumu malucha, ale również jest odpowiedzialne za ogłupianie!

meble   zabawki
Autor: FM Gawin
Źródło: FM Gawin

Powinieneś swojemu dzieciakowi podarować ciekawe zabawki edukacyjne (zobacz zabawki logiczne dla dzieci). Czym się takie artykuły cechują? Przede wszystkim tym, że potrafią prawidłowo zjednoczyć zabawę z pobudzaniem umysłu. Nie dawaj dziecku kretyńskich figurek robotów z pistoletami. Daj mu raczej parę paczek prostych klocków, z których berbeć będzie mógł konstruować co tylko wymyśli. Budowanie silnie pobudza mózg – silnie ćwiczy regiony mózgu, które są odpowiedzialne za wyobraźnię oraz zdolności manualne. Sporo badań naukowych stwierdziło, że dojrzali ludzie, którzy niegdyś cieszyli się klockami, wyróżniają się dużo większą inteligencją i wyobraźnią od tych osobników, którym źli rodzice włączali odmóżdżające bajki w telewizji.

Należy zauważyć, że najkorzystniej berbeciowi ograniczyć zupełnie dostęp do odbiornika. Bezczynne patrzenie się w ekran odbiornika jest trujące dla szarych komórek. Odmiennie jest w przypadku komputera – warto, aby smarkacz spędził parę chwil przed komputerem, ale naturalnie przy twojej asyście. Dzisiaj umiejętność obsługi komputera i znajomość internetu są niezbędne. Wiedz też, że gry wideo nie są wcale takie złe, jak to usiłują powiedzieć nam rzekomi eksperci, a tak naprawdę ignoranci. Rzecz jasna miej baczenie na dzieciaka, by nie grał w gry, które są tylko dla dorosłych. Własnoręcznie wybierz dla latorośi ciekawą i mądrą grę. Gra wideo może posiadać identycznie stymulujący wpływ na rozum malucha, co tradycyjne zabawki edukacyjne (zobacz gry edukacyjne od zobacz (pełna treść)

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*