www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Zabawki uczące

Każdy świeżo upieczony rodzic powinien zdecydować, jak prawidłowo wychować malucha. To wszakże niesamowicie odpowiedzialne wyzwanie – w trakcie wielu lat wytężonej pracy kreuje się wyjątkowego człowieka. To oczywiste, że czasami niestety nie ma sił i łatwiej rzucić zabawki i udostępnić dziecku telewizor, ale takie sytuacje nie powinny zdarzać się cały czas. Warto z stanowczo powiedzieć, że oglądanie audycji telewizyjnych nie tylko nie uruchamia rozumu malucha, ale również jest odpowiedzialne za ogłupianie!

Powinieneś swojemu dzieciakowi podarować ciekawe zabawki edukacyjne (zobacz zabawki logiczne dla dzieci). Czym się takie artykuły cechują? Przede wszystkim tym, że potrafią prawidłowo zjednoczyć zabawę z pobudzaniem umysłu. Nie dawaj dziecku kretyńskich figurek robotów z pistoletami. Daj mu raczej parę paczek prostych klocków, z których berbeć będzie mógł konstruować co tylko wymyśli. Budowanie silnie pobudza mózg – silnie ćwiczy regiony mózgu, które są odpowiedzialne za wyobraźnię oraz zdolności manualne. Sporo badań naukowych stwierdziło, że dojrzali ludzie, którzy niegdyś cieszyli się klockami, wyróżniają się dużo większą inteligencją i wyobraźnią od tych osobników, którym źli rodzice włączali odmóżdżające bajki w telewizji.

Należy zauważyć, że najkorzystniej berbeciowi ograniczyć zupełnie dostęp do odbiornika. Bezczynne patrzenie się w ekran odbiornika jest trujące dla szarych komórek. Odmiennie jest w przypadku komputera – warto, aby smarkacz spędził parę chwil przed komputerem, ale naturalnie przy twojej asyście. Dzisiaj umiejętność obsługi komputera i znajomość internetu są niezbędne. Wiedz też, że gry wideo nie są wcale takie złe, jak to usiłują powiedzieć nam rzekomi eksperci, a tak naprawdę ignoranci. Rzecz jasna miej baczenie na dzieciaka, by nie grał w gry, które są tylko dla dorosłych. Własnoręcznie wybierz dla latorośi ciekawą i mądrą grę. Gra wideo może posiadać identycznie stymulujący wpływ na rozum malucha, co tradycyjne zabawki edukacyjne (zobacz gry edukacyjne od zobacz (pełna treść)

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*