www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Wydziel plac zabaw na pobliskim osiedlu

Kiedy posiadamy małe dziecko, pragniemy aby miało ono odpowiednie miejsce na świeżym powietrzu, gdzie będzie mogło się bawić razem z innymi. Niestety, część z nas mieszka w blokach a nie w domach jednorodzinnych, tam o taką sferę o wiele łatwiej.

Lecz również wśród bloków można zadbać o odpowiednie miejsce, z pomocą naszej wspólnoty mieszkaniowej.
Relaksująca się kobieta

Autor: Bob Jenkin
Źródło: http://www.flickr.com
Nowo powstające osiedla przeważnie już w planach posiadają rozrysowane certyfikowane place zabaw. Lecz co począć, kiedy mieszkamy w starej kamienicy, a tam nie ma właściwie wydzielonego placu dla najmłodszych? Wtenczas warto złożyć podanie do swojej wspólnoty, z prośbą o zbudowanie miejsca dla dzieci.

Kliknij ten odsyłacz i zobacz w treści (https://habapolska.pl/szkola/motoryka-duza-sport/gimnastyka-rytmika/zonglowanie/) zamieszczony tam tekst. Są tam uzupełniające materiały. One także analizują taką tematykę.

Z pewnością wielu innych rodziców nas poprze, pragnąc aby ich pociechy miały gdzie komfortowo się bawić. Tego rodzaju certyfikowane place zabaw możemy zlecić u profesjonalnej firmy, która specjalizuje się w takich przedsięwzięciach. Środki na realizacje możemy pokryć z kapitału remontowego oraz ze środków UE.

Kolorowy i funkcjonalny pokój dla dziecka

Autor: www.indeco.pl
Źródło: www.indeco.pl
huśtawka ważka

Autor: Stars for Europe
Źródło: Stars for Europe
Co powinno znaleźć się na tego typu placu? Oczywiście wszystko zależne jest od tego, jak rozległy obszar wydzielimy. Na pewno dzieciom spodoba się huśtawka ważka, pamiętajmy tylko aby ustawić co najmniej dwie.

Jeśli spodobał Ci się tekst, który właśnie przeglądasz, to na pewno zainteresuje Cię także ten artykuł. On również opisuje pokrewny temat.

Także odpowiednio skonstruowana zjeżdżalnia zrobi furorę. Na środku placu dobrze zamontować piaskownicę, tam maluchy będą mogły budować konstrukcje z piasku. Możemy także zastosować rozwiązanie dla dorosłych, montując rowerek, albo inne przedmioty treningowe. Taki plac należy odgrodzić, żeby był bezpieczniejszy i mniej narażony na zniszczenia ze strony chuliganów.

Jeśli chcesz, aby twoje dzieci miały się gdzie bawić, możesz zainicjować postawienie obszaru zabaw w swoim otoczeniu. Gdy właściwie dogadasz się z innymi mieszkańcami, fundusze na budowę znajdziesz w sejfie wspólnoty, można również postarać się o dotację unijną.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*