www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

To, co nieodzowne w pierwszych dniach życia Twojego dziecka

Oczekując noworodka każda przyszła matka, a często też tata, w pewnym momencie wpada w swego rodzaju „szał zakupów”, który teoretycznie ma za zadanie zgromadzenie wyprawki dla spodziewanego dziecka.

Niestety, kiedy zaczynamy odwiedzać każdy sklep z rzeczami dla dzieci jaki napotykamy na swej drodze, a w nim przeglądać, przerzucać, przebierać i ostatecznie- nabywać wszystko co nam się spodoba, bez określonego planu, szybko się zorientujemy, że już jakiś czas temu przekroczyliśmy budżet, a nie kupiliśmy przynajmniej 1/2 koniecznego wyposażenia. Z tego powodu dobrze jest już na początku ciąży zacząć kreślić spis koniecznych przyborów. Poza tym taki koszt lepiej rozłożyć w czasie: nie zapomnijmy, iż oprócz elementów garderoby oraz smoczków, istnieją również znacznie bardziej kosztowne rzeczy.

Wyprawka dla niemowlaka powinna w szczególności posiadać kilka ważnych elementów. Należą do nich:

Ubranka – np. – kupując ubranka pamiętajmy o tym, iż noworodki strasznie szybko rosną, w związku z czym jeżeli zakupimy ich bardzo dużo, to większa część i tak nigdy nie będzie wykorzystana. Najważniejsze, aby były one wykonane z naturalnych tkanin, bez szorstkich szwów, metek i haftów. Ubranka, których głównie potrzebujemy to: body z długim oraz krótkim rękawem, koszulki, kaftaniki, śpioszki, skarpetki, sweterki, bluzy i spodenki, czapeczki (wiązane), ręcznik z kapturkiem, oprócz tego ewentualnie zestaw zimowy. UWAGA!!! Przed użyciem każde ubranko trzeba wyprać w proszku dla niemowląt lub szarym mydle!!!

Pościel – zobacz – noworodków oraz niemowląt nie należy układać do snu na poduszce. Kołderka również nie jest niezbędna- starczy, zależnie od temperatury w pokoju, cienki lub grubszy kocyk.

Pieluchy – ostatnimi czasy najpraktyczniejsze są pampersy.

Zaciekawiły Cię wiadomości zamieszczone w tym miejscu? Jeżeli tak, to kliknij tu i odkryj stronę (www.magicplay.pl/), która także Cię się spodoba.

Na początek potrzebujemy rozmiaru newborn (2-5 kg). Powinno się również nabyć kilka sztuk pieluch tetrowych.

Kosmetyki– powinniśmy zakupić:

– mydełko natłuszczające,- oliwkę przeznaczoną dla niemowląt,- kremik ochronny,- kremik przeciw odparzeniom,- gaziki,- sól fizjologiczną,- proszek do prania przeznaczony dla dzieci,- środek do dezynfekcji pępka,

Akcesoria – konieczne są:

– nożyczki do obcinania paznokci z zaokrąglonymi końcówkami- szczotka do włosów dla noworodków,- pałeczki do czyszczenia uszu,- gruszka z gumy do czyszczenia nosa,- termometr do pomiaru temperatury ciała,- wanienka,- wkładka do kąpieli,- łóżko,- wózek,- fotelik samochodowy.

To nam starczy w początkowych tygodniach życia naszego dziecka, natomiast z czasem kolejno można dokupować potrzebne rzeczy.

Zabawki dla dzieci

Autor: VTech

W pierwszych miesiącach życia noworodek nie potrzebuje zabawek. Nie posiada ono nawet możliwości utrzymania czegokolwiek w rączce. Dopiero z upływem kolejnych dni zyskuje ono świadomość tego, co się wokół niego dzieje i wraz z tym pojawia się zainteresowanie wieloma rzeczami. Zakupując zabawki dla dzieci, szczególnie tak małych, nie zapominajmy o tym, aby stawiać głównie na jakość. Poza tym ważne jest, by zabawka była odpowiednio dobrana do wieku, nie posiadała drobnych elementów, ani ostrych części. Na samym początku starczą grzechotki, jednak później możemy wspomagać rozwój naszego maleństwa przez zakup zabawek rozwijających logiczne myślenie (na przykład dopasowywanie kształtów) albo zabawek interaktywnych, które między innymi śpiewają piosenki i uczą rozróżniać kolory.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*