www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Z jakich przyczyn skończyć kierunek hotelarstwo?

O tym, jak ważne jest dobre wykształcenie chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Po ukończeniu studiów młody człowiek znacznie więcej umie, niż po zakończeniu szkoły średniej, a przez to ma możliwość znalezienia lepszej pracy.

basen w hotelu

Autor: Jorge in Brazil
Źródło: http://www.flickr.com
W wielu firmach konieczne jest przynajmniej wykształcenie licencjackie na każdym stanowisku, a często trzeba mieć nawet ukończone studia magisterskie. Oczywiście doświadczenia zawodowego nie zastąpi żadna uczelnia, tu już liczy się praca przy odpowiednich projektach, ale baza, którą jest kilka lat spędzonych na uczelni jest bardzo istotna.

Lecz aby się dostać na upragniony kierunek studiów niekiedy trzeba dużo pieniędzy i czasu poświęcić na odpowiednie przygotowanie, a i tak pewności nie będzie, że się uda. Na wielu wydziałach rekrutacja na studia 2014 (jeżeli planujesz wybrać się na studia sprawdź wymagania na stronie) jest prowadzona w kilku etapach, a na każdym z nich do pokonania jest spora grupa konkurentów. Na najbardziej obleganych wydziałach na jedno miejsce startuje nawet kilkunastu chętnych, więc aby otrzymać upragniony indeks potrzeba rzeczywiście sporo pracy, a niekiedy też i odrobiny szczęścia.

Jednym z zaczynających się cieszyć coraz większą popularnością kierunków studiów jest hotelarstwo. Nasz kraj jest chętnie odwiedzany przez turystów i biznesmenów, którzy oczekują jednak odpowiedniego zaplecza hotelarskiego i gastronomicznego. Wielu ludziom może się wydawać, co jest ciężkiego w kierowaniu hotelem, a tymczasem żeby stać się naprawdę dobrym managerem potrzeba wielu lat doświadczenia i praktyki. Jeszcze do niedawna ludzie którzy pracowali w hotelarskiej branży mogli liczyć tylko na siebie. Od kilku lat absolwenci szkół średnich, chcący spróbować swoich sił w tej branży mają trochę prostsze zadanie, gdyż kilka szkół wyższych wprowadziło kierunki hotelarskie. Na większości z nich hotelarstwo (jeżeli jesteś zainteresowany dowiedz się więcej o kierunku) studia to kilka semestrów wykładów teoretycznych i warsztatów na uczelni, lecz oprócz tego zawodowe praktyki w największych hotelowych sieciach świata. Dzięki temu wszystkiemu młodzi studenci poznają zasady funkcjonowania hotelu, organizacji codziennych prac i wszystkie inne sprawy, co im się może później przydać w zawodowej pracy.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*