Z jakich przyczyn tak naprawdę warto iść na studia?

Cieszy, że rośnie w naszym kraju ilość osób mających magistra. Chociaż dosyć często krytykuje się trochę jakość studiów, to w sumie można napisać jedno – praktycznie każdy absolwent studiów wyższych, jeśli oczywiście ma trochę oleju w głowie i chęci do pracy, może być skarbem dla pracodawców.

Nierzadko można usłyszeć, że szczególnie młodzi są słabymi pracownikami. To nieprawda! Najzwyczajniej sytuacja na krajowym rynku pracy jest nadal daleka od ideału. Powiedzmy statystyczny Szwajcar albo Kanadyjczyk raczej nie jest inteligentniejszy od Nowaka, a w zasadzie nie ma ogromnych problemów z dostaniem pracy.

Studenci

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Chociaż naturalnie czymś całkowicie oczywistym jest to, że jeżeli nie chcemy potem skarżyć się na kiepskie perspektywy, ciągłą niepewność o przyszłość, z pewnością powinniśmy w sensowny sposób podejść do swojej edukacji.

Już teraz kliknij ten link i zweryfikuj u źródła (https://www.zabawekczas.pl/produkty/dla-niemowlat/lezaczki-i-hustawki,2,1739), żeby mieć stuprocentową pewność, że jakiekolwiek informacje zdobywane na takiej witrynie są wiarygodne.

A więc: które studia są aktualnie smakowitym kąskiem? Tzn., gdzie iść, aby później najzwyczajniej znaleźć atrakcyjną pracę? Tego typu kierunków jest dużo, a tekst nie jest opasłą księgą, a więc można powiedzieć, że dokładne opisanie każdego kierunku nie jest możliwe. Jednakże spokojnie, coś tam zawsze się napisze. Może komunikacja społeczna to kierunek, który może dać fajne perspektywy na przyszłość (komunikacja społeczna na wste)?

A już zwłaszcza w naszej stolicy dużo stanowisk pracy oczekuje na właśnie absolwentów takich kierunków. Wiele się mówi o tym, że absolwenci studiów humanistycznych nie mają świetlanych perspektyw. Pewnie absolwent informatyki ma dużo większe szanse na dobrą pracę i korzystne wynagrodzenie, ale nie przesadzajmy. Dobrze rozumujący człowiek tak czy siak zadba o siebie. Być może w tym tekście jest zbyt dużo optymizmu, ale czy jest sens nieustannego żalenia się? Postarajmy się myśleć bardziej pozytywnie, a będzie lepiej! Rada – warto porozglądać się za tzw. złotym środkiem, czyli perfekcyjnym kierunkiem.

Łatwo powiedzieć, a trudniej natrafić na takie studia magisterskie, które dają satysfakcjonującą przyszłość , ale przy okazji nie będą wielką katorgą. Sporo osób wybiera taki kierunek studiów, który w zupełności ich nie jara. A potem jest żal, bo przecież przydałoby się ukończyć te studia.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*