www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Czy regularna nauka z książek branżowych jest przydatna?

W obecnej rzeczywistości prawdziwy sukces osiągną tylko ludzie, którzy systematycznie rozszerzają swoją wiedzę, cały czas uczą się czegoś nowego i umieją nadążyć za szybkimi zmianami. Czasy, kiedy po zakończeniu nauki nic nie trzeba było robić dawno już się zakończyły, obecnie ukończenie edukacji w szkole czy na uczelni to dopiero wstęp do prawdziwego zdobywania wiedzy.

podręczniki

Autor: nkzs
Źródło: http://www.sxc.hu
Bez względu na to, czym się ktoś zajmuje, musi zdobywać wiedzę, brać udział w szkoleniach i poprawiać swe umiejętności, jeśli chce na bieżąco być z najnowszymi wymaganiami w wykonywanym zawodzie. Nawet tak prozaiczna dla wielu sprawa, jak aplikacje biurowe (sprawdź dostępność pozycji tutaj: poradniki cad/cam) wymagać będzie od użytkowników dobrego zapoznania się z nimi, a także, gdy są wypuszczane nowe wersje, zapoznania się z nowościami.

Jeżeli ktoś poprzestanie na wiadomościach ze starych wersji, to może nie móc wykorzystać wszystkich możliwości, jakie daje oprogramowanie, lub wręcz nie dać sobie rady z najprostszą sprawą. Tym bardziej rozszerzać swoje wiadomości muszą przykładowo specjaliści którzy się zajmują projektami cad/cam (), dla nich solidne nauczenie się nowych programów to konieczność do tego, aby dobrze wykonywać swoje obowiązki.

Wiedzę zdobywać można w różnorodny sposób. Duża część pracodawców chętnie wysyła swoją kadrę na przeróżne szkolenia i kursy, na jakich mogą się oni nauczyć wielu nowych, przydatnych umiejętności. Można również samodzielnie zdobywać wiedzę, korzystając na przykład z przeróżnych kursów, podręczników i poradników (zamów materiały do nauki niedrogo przez internet: biznes- poradnik). Jeśli jakiś pracownik przykładowo się zajmuje bazami danych, to niezbędnie w jego bibliotece powinny się znaleźć bazy danych podręczniki, z jakich można będzie czerpać najświeższe wiadomości o tym, co właśnie robi. Z kolei właścicieli firm, przedsiębiorców i managerów zainteresować powinny najnowsze biznes podręczniki, z ich pomocą mogą oni poznać aktualne trendy i pomysły o tym, w jaki sposób najlepiej zarządzać firmą, przeprowadzać rozmowy biznesowe i zajmować się biznesem. Jednak we wszystkich przypadkach trzeba pamiętać, że sam zakup poradnika czy podręcznika to trochę za mało, aby coś nowego poznać, trzeba dodatkowo dokładnie go przeczytać i chcieć zdobytą wiedzę wykorzystać.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*