Z jakiej przyczyny wskazane jest przetłumaczyć swoją witrynę internetową na jęz. angielski?

Jeśli któryś właściciel witryny internetowej, polskiej, uważa, że czymś w zupełności niemożliwym jest podbicie anglojęzycznego rynku, jest w ogromnym błędzie. Zapewne trudno o powtórzenie wielkiego sukcesu choćby Myspace, lecz webmaster, który ma relatywnie popularną stronę i chciałby najzwyczajniej przetłumaczyć ją na jęz. angielski, zasadniczo pozyskać nieźle dochodowy ruch z USA oraz reszty anglojęzycznych krajów, to tak naprawdę powinien wierzyć w siebie.

tłumacz przysięgły

Autor: National Assembly for Wales
Źródło: http://www.flickr.com
Strona internetowa powinna zostać przystosowane do anglojęzycznego internauty – głównie chodzi tutaj o to, aby umiejętnie przetłumaczyć absolutnie całą zawartość serwisu na język Szekspira. Trudne to zadanie, bo nawet jeżeli świetnie znamy angielski, pewnie i tak nie jesteśmy tłumaczami, zatem możemy napotkać na znaczący kłopot. Jednak od czego są tłumacze? W Polsce nietrudno o porządnego tłumacza języka angielskiego, nawet mamy możliwość korzystać z pomocy tak zwanych native speakerów, czyli Irlandczyków bądź Amerykanów, którzy z jakichś powodów zamieszkują akurat Polskę – .

To świetnie, że są tłumacze, ponieważ wreszcie ktoś odwali właśnie za nas robotę. Rada dla poszukujących tłumacza – w zasadzie profesjonalny tłumacz przysięgły śląsk potrafi wycenić nieźle swoje umiejętności. Czyli ciężko zakładać, iż zdołamy wynająć solidnego tłumacza, który doskonale wykona tłumaczenie, ale nie weźmie sporych pieniędzy. Cóż, możemy narzekać na raczej drogie ceny tłumaczeń, lecz także możemy to nareszcie zaakceptować. Z całą pewnością nie chcielibyśmy, aby na stronie roiło się od wszelkiego rodzaju błędów.

To zasadniczo spora wada polskiego rynku – klienci chcieliby zapłacić niewiele za świetne tłumaczenie (czytaj więcej). Co prawda tego typu postawa jest czymś zrozumiałym, nawet siła nabywcza typowego biznesmena aż tak duża nie jest Jednakże powinniśmy tak jakby uzmysłowić sobie, że jeżeli szukamy porządnego fachowca od tłumaczeń, a zapewne tak jest, musimy wydać nieco większe pieniądze. W dzisiejszych czasach porządnego tłumacza z pewnością odnajdziemy za pomocą Internetu.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*