www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Nauka poprzez zabawę

Zastanawiasz się jaką zabawkę wybrać dla swojego dziecka, aby wspomóc jego rozwój i by szybko mu się nie znudziła? Na półkach sklepowych znajdziemy wiele zabawek, które świecąc światełkami zachęcają do kupna. Niestety, edukacyjne są tylko z nazwy, ponieważ spora ich część opiera się na powielaniu tych samych czynności przez dziecko. Jeśli poszukujesz zabawek, które będą stymulowały rozwój dziecka w wielu obszarach postaw na zabawki kreatywne.

[

okulary

Autor: Ernst|Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Dla młodszych dzieci mogą być to np. klocki, dla starszaków zestawy do składania pojazdów lub puzzle Jumbo. Choć układanie puzzli to najstarsza z zabaw jakie wymyślono dla dzieci, znajdują się w każdym domu. I prawidłowo, bo lista zalet jakie niesie za sobą ta zabawa jest bardzo długa. To zabawa, która nie tylko dostarcza dzieciom rozrywki, ale także prowokuje do myślenia.

Z jakiego powodu, tak spora liczba rodziców nie wykorzystuje naturalnej ciekawości dzieci, żeby podarować im w odpowiednim momencie przygotowanie o otaczającym świecie? Przecież dzieci już od maleńkości zgłaszają swoje potrzeby rozwoju fizycznego i umysłowego. Dobierając zabawki dla swoich pociech miejmy na uwadze, że mimo wszystko decydujemy o ich umiejętnościach w dalszym życiu.

Dziecko spędzające większość czasu przed telewizorem czy ekranem komputera nie będzie miało zapału na udział i wykazanie swoich możliwości w dorosłym życiu. Dlatego zezwólmy małym inżynierom i naukowcom na twórczy bałagan w postaci klocków czy koralików na dywanie. Zabawa klockami rozwija wyobraźnię przestrzenną i może

zabawki

Autor: Drewniaczek.eu
Źródło: Drewniaczek.eu

okazać się niesamowicie emocjonująca, szczególnie jeśli, konstrukcja oczaruje dorosłych.

Dzisiaj niełatwo jest znaleźć istotnie niebanalny serwis. Jeżeli odczuwasz analogiczny dylemat, to zalecamy tę witrynę (https://prozoo.pl/sklep/psy/przysmaki-dla-psa/Kosci-prasowane/). Są tam zamieszczone fascynujące wiadomości.

Zabawki kreatywne mają za zadanie pomóc naszym dzieciom w poznawaniu świata: dźwięków, barw, w doskonaleniu zdolności manualnych i wyobraźni.

Bądźmy pewni, że zabawki, których jedynym atutem jest to, iż są ładne, już niedługo znajdą się w kącie tudzież na aukcji z dopiskiem „nietrafiony prezent”. Nietrafiony? Po prostu nieprzemyślany przez rodzica. Prezent nie musi być drogi i głośny by sprawił radość dziecku. W najbliższym czasie, latem sensownym prezentem mogą być okulary przeciwsłoneczne dla dzieci, zwłaszcza te, które zrobi optyk toruń. Dużo o okularach przeciwsłonecznych: w tym miejscu

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*