www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Żadne studia nie zapewniają pracy i pieniędzy – liczy się pasja

XXI wiek to czas prędkiego postępu, ogromnych zmian a także wiecznego przemieszczania się (tak w przestrzeni, jak i zawodowo). Aby nie zostać w tyle, trzeba się bez ustanku dokształcać, a czasami przekwalifikowywać, toteż gdy stanęliśmy przed wyborem nowego rzemiosła, a nie posiadamy uściślonego pomysłu, sprawdźmy, jakich pracowników najbardziej brakuje na rynku pracy, obecnie oraz w najbliższej przyszłości.

regał z książkami

Autor: Herry Lawford
Źródło: http://www.flickr.com
Zawsze pierwszą rzeczą, którą winniśmy rozważyć w przypadku doboru nowego fachu, są nasze predyspozycje jak też zamiłowania, pasje. Może uda się powiązać przyjemne z pożytecznym? Jeżeli w dalszym ciągu nie mamy pomysłu, a trzeba się na coś zdecydować, warto dopasować sobie fach, który może dać nam perspektywy na przyszłość. A jest ich całkiem sporo.

nauka

Autor: brewbooks
Źródło: http://www.flickr.com

Należy pamiętać, iż rynek pracy cały czas się przekształca, zapotrzebowanie na dane zawody to zwiększa się, to maleje. Jedne zawody kończą swój żywot, drugie dopiero się rodzą. Istotną cechą może być elastyczność. Musimy potrafić dostosować się do trendów na rynku pracy. Dzisiaj standardem są skończone studia magisterskie, znajomość języków obcych, stałe podnoszenie swoich kwalifikacji, zdobywanie kolejnych certyfikatów. Czynimy to wszystko po to, aby nie wypaść z rynku. Jednak w jakim kierunku iść? Który kierunek wybrać z tegoż co oferują uczelnie wyższe?

Internet, technologie informatyczne to obszary nieustannie rozwijające się, stąd potrzeba wielu specjalistów z tejże specjalizacji. Z każdym rokiem zapotrzebowanie to będzie wzrastać, wraz ze wzrostem nowych branż. Każda firma będzie zatrudniała komputerowców, specjalistów, analityków.

Następną propozycją może być przemysł turystyczny i rozrywka. Prędkie tempo życia , notoryczna gonitwa za karierą oraz pieniędzmi sprawiają, że ludzie miewają coraz mniej czasu. Dlatego pole do popisu będą mieli tak organizatorzy wyjazdów, jak też osoby świadczące przeróżnego typu usługi. O wiele wzrośnie popyt na sprofilowane usługi. O zatrudnienie nie muszą się troskać marketingowcy oraz specjaliści ds. obsługi klienta. Największy wzrost odnotuje rynek usług biznesowych.

Ciężko szczegółowo przewidzieć, które zawody mają przyszłość i przetrwają – załóżmy – 20 lat. Ciągle się rozwijamy, technologia wciąż nas zadziwia. Możemy tylko domyślać się, oraz być zdecydowanymi na zmiany, które zagwarantują nam pracę na kolejnych parę lat.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*