Publiczne czy prywatne – jak wybrać żłobek i przedszkole

Gdy poszukujemy żłobka czy przedszkola dla naszego dziecka usiłujemy sprawdzić Każdy najdrobniejszy szczegół. Umawiamy się na rozmowy z dyrektorem, opiekunami, przyglądamy się kuchni, wypytujemy o posiłki. Naturalnie, wielu rodziców nie ma co marzyć o miejscu dla dziecka w przedszkolu czy żłobku publicznym. Dobrze jest wówczas sprawdzić ofertę niepublicznych placówek.Co oferują niepubliczne przedszkola i żłobki

Obecnie, odkąd likwidowane są publiczne placówki, prywatne przedszkola możemy wyszukać we wszystkich miastach. Naturalnie, im większa miejscowość, tym bardziej zróżnicowana oferta. Dla przykładu, jeśli chodzi o prywatne żłobki Warszawa ma sporo do zaoferowania. Możemy bez kłopotu wyszukać placówkę, która spełni wszelkie nasze oczekiwania. Niewielkie grupy, doskonała opieka, dobre jedzenie, być może zajęcia dodatkowe – wszystko to możemy zagwarantować swojemu maluszkowi zapisując je do dobrego żłobka.

Tak samo jest z przedszkolami. Nawet jeśli dziecko ma dwoje rodziców pracujących na etatach, czasem nie ma szans na miejsce w przedszkolu. Wówczas rozwiązaniem są niepubliczne placówki. Dziś opłaty za przedszkole prywatne są porównywalne lub nieco wyższe niż za przedszkole publiczne. Jeżeli zsumujemy wszystkie koszty zajęć dodatkowych, to właściwie nie dostrzeżemy dużej różnicy. A prywatne placówki często mają ciekawszą ofertę, większy wachlarz zajęć do wyboru, lepiej wykwalifikowanych opiekunów.

Czym się kierować przy wyborze
Naturalnie tak jak w przypadku żłobków i tu duże miejscowości mają większy wybór. Jeżeli chodzi o przedszkole niepubliczne Warszawa ma tego typu placówkę niemal na każdej ulicy. Powodem takiego namnażania się niepublicznych przedszkoli są coraz większe wymagania rodziców i coraz mniej miejsc w publicznych placówkach.

Nieważne czy wybierzemy przedszkole publiczne czy prywatne, pamiętajmy aby sprawdzić opinie na jego temat.

Czy taka publikacja okazała się dla Ciebie intrygująca? Jeżeli tak, to nawiasem mówiąc więcej zobaczysz w artykule (https://pomocdzieciom.eu/akcje-fundacji/), który także rozpatruje omawianą kwestię.

Istotne jest podejście opiekunów do dzieci, tryb prowadzenia zajęć, ilość czasu spędzanego na placu zabaw i mnóstwo innych. Duży nacisk połóżmy na bezpieczeństwo. Sprawdźmy czy aby na pewno placówka zadbała o zabezpieczenie wszystkich miejsc, do których maluchy nie powinny mieć dostępu. Jeżeli będziemy pewni swojego wyboru i zadowoleni, to i nasze dziecko w przedszkolu będzie się dobrze czuło. A to tylko się liczy.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*